Garanti ve İade Koşulları

Değerli Müşterimiz,

 

Aşağıdaki bilgiler www.siteadi.com üzerinden satın aldığınız ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünün ihtiyaçlarınızı karşılamaması durumunda iade prosedürün de izlemeniz gereken yolu göstermektedir.

 

İade Politikası:

 

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 7 gündür ancak bir siteadi.com müşterisi olarak internet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 9 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilirsiniz. Faturasız gönderilen iadelerin ödemeleri gerçekleştirilmeyecektir ve kargo masrafları müşteriye ait olacaktır.

 

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 6’daki “Cayma Hakkı” ve Madde 7’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. siteadi.com – Satış Sözleşmesi).

 

İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza 10 iş günü içerisinde yapılacaktır.

(İnternet Mağazamız' da başka bir ürünle değişim yapılmamaktadır.)

 

Ürün Değişim Talepleri Hakkında Önemli Bilgilendirme:

 

İnternet sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde ÜRÜN DEĞİŞİMİ BAŞKA BİR ÜRÜNLE YAPILMAMAKTADIR. Değişim talebinde bulunduğunuz ürünümüzü iade edebilir, sonrasında dilerseniz siteadi.com adresinden tekrar sipariş verebilirsiniz.

Yurtiçindeki tüm MAĞAZA ADI mağazalarından değişim yapabilirsiniz. Mağazalardan değişim yapılmadan önce TELEFON dan değişim kodu almak zorunluluğu vardır.

 

İade Koşulları

 

İade işlemleri “ Satış sözleşmesi’nde yer alan Madde 6 ‘deki “ Cayma Hakkı” ve Madde 7’deki “Cayma Hakkı Kullanılmayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (İade şartlarının detayı için siteadi.com – Satış sözleşmesini inceleyebilirsiniz )

 

Yasal İade Süresi Ve Koşulları:

Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 7 gündür. İade edilen ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle beraber ürünün orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir.  Faturasız gönderilen iadelerin ödemeleri gerçekleştirilmeyecektir ve kargo masrafları müşteriye ait olacaktır.

 

 

SİTE Mağazası Müşterilerine Özel 9 Günlük İade Süresi ve Koşulları:

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen siteadi.com’dan yapılmış olan alışverişlerde 9 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek olmaktayız.

 

Aşağıda belirtilen iade koşullarına uygun olmak koşuluyla satın aldığınız ürünleri 9 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünler orijinal ambalajlarında ( hasarlı, aksesuarları eksik, zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilememektedir) tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleri ile birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmeli, ürünler fiziksel açıdan yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürünler mutlaka fatura ile birlikte gönderilmelidir. Faturasız gönderilen iadelerin ödemeleri gerçekleştirilmeyecektir ve kargo masrafları müşteriye ait olacaktır.

 

Mağazada değişim

 

Satın aldığınız ürünleri yasal iade süreleri içerisinde, mağazalarımızdan değiştirebilirsiniz. Bu işlemler için ürünlerin hasarsız, tüm aksesuarları eksiksiz biçimde olmalıdır. Mağazada yapılan değişimleriniz SİTE Moda ilgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır.

—Ürün Değişimlerinizi;

 Fatura ibrazı ve “Ürün İade Formu” ile gerçekleştirebileceksiniz.

Önemli Not: SİTE Mağazalarında, www.siteadi.com'dan alınan ürünlerin iade işlemleri yapılmamaktadır, internet siparişlerinizin iade gönderimini aşağıdaki süreci izleyerek gerçekleştirebilirsiniz. 

İade Gönderimi

Siparişinizde sorun yaşamanız durumunda (beden / kusurlu ürün / beğenmeme vb.) ürünlerinizi 9 gün içinde sitemizin “Yurtiçi Mağazalar” sayfasında belirtilen tüm şubelerimizden değiştirebilirsiniz.

Dilerseniz koşulsuz iade hakkınızı kullanarak tarafımıza kargo ile göndermeniz durumunda (kusurlu ürün olması koşulu ile) ürünlerinizi Aras Kargo aracılığı ile ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

İade ürün (Kargo Tutarları düşülerek) bedeli olan tutar, kargonun tarafımıza ulaşmasından sonraki 10 iş günü içinde kredi kartınıza veya hesabınıza iade edilir. Kapıda Ödemelerde IBAN bilgisi verilmemesi durumunda PTT ve benzeri kurumlarla para iadesi sağlanmamaktadır.

  

İade ve değişimlerde sorun yaşanmaması adına;

Ayakkabılarınızı ev ortamında,

Tekstil ürünlerinin etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz.

İç çamaşırı ürünlerinin iadesi hijyen sebebi ile alınmamaktadır

 

İade Edilecek Ürünle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

 

İade ve değişimlerde sorun yaşanılmaması adına; ayakkabılarınızı ev ortamında, tekstil ürünlerinin etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz.

 

İadesi Kabul Edilmeyen Ürünler:

 

- İç çamaşırı ürünlerinin iadesi hijyen sebebi ile alınmamaktadır.
- Kapıda ödeme sistemini kullanan müşterilerin iadeleri kabul edilemez, ancak değişim yapılabilir.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

İade Prosedürü ve Onay süreci

 

İade işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için, iade formundaki ( faturanın arkasında ) bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İade yapmak istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebini ilgili yerlere yazınız ve faturanızı mutlaka iade yapacağınız ürün paketi içerisine ekleyiniz.

 

İadeniz siteadi.com İlgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 10 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre siteadi’nin ürünü teslim alması ile başlar.

 

 

SSA Yazılım E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.